Seksualność – mam i ja!

Celem projektu “Seksualność – mam i ja!” jest zwiększenie świadomości społecznej oraz wiedzy z zakresu seksuologii. Chcemy poruszyć istotne tematy, aby zmniejszyć stereotypy oraz stygmatyzację. Dzięki wydarzeniu stworzymy przyjazną przestrzeń, w której każda osoba będzie mogła lepiej zrozumieć siebie oraz zdobyć przydatne informacje i kompetencje.

W ramach możliwości rozwoju naszych uczestników pomogą nam zaproszone gościnie i ekspertki, które w swoich prelekcjach oraz warsztatach przedstawią tematy:
– istotności i przydatności edukacji seksualnej,
– różnorodności – neurologicznej, płciowej, seksualnej,
– inkluzywnego języka,
– wyrażania swoich potrzeb i komunikacji w relacjach,
– świadomej zgody,
– bezpiecznego seksu, asertywności,
– seksualności w zaburzeniach odżywiania,
– transpłciowości i niebinarności.

Event przeznaczony jest dla studentów USWPS, którzy chcą zgłębić wiedzę z obszaru seksuologii. To również idealne wydarzenie, aby poznać lepiej siebie, swoich bliskich, poczuć się zrozumian*, akceptowan*, znaleźć wspierające grono – safe space oraz zrozumieć szeroki zakres różnorodności i zwiększyć akceptację sam* siebie.
Wydarzenie odbędzie się 15 grudnia, w godzinach 15:00-21:00, na kampusie USWPS we Wrocławiu. Warsztaty i panele będą odbywać się w salach 125 i 126. Harmonogram wydarzenia zostanie udostępniony wkrótce ✨