Poznaj nas

Tutaj znajdziesz informacje o członkach fundacji. Pokrótce opisujemy, kim jesteśmy na co dzień, co robimy w fundacji i skąd się tu wzięliśmy.

Fundatorzy

Filip Nowakowski

Siema, jestem Filip, studiuję psychologię i robię rzeczy na tiktoku. Oprócz tego kocham karaoke i The Office. Przy okazji jestem osobą na spektrum autyzmu, a w pakiecie mam jeszcze ADHD i ChAD.

Jestem prezesem i pomysłodawcą fundacji.

Pomysł na fundację pojawił się w mojej głowie w trakcie terapii. Uderzyło mnie jak wielkie miałem szczęście, że ktoś pomógł mi poprosić o pomoc.

Małgorzata Wojnarowska

Hejka! Nazywam się Gosia. Jestem magistrą dietetyki i przyszłym terapeutą zajęciowym. Interesuję się przede wszystkim holistycznym podejściem do zdrowia. Uwielbiam chodzić po górach i ćwiczę jogę. Kiedyś cierpiałam na depresję i PTSD, które udało mi się wyleczyć dzięki farmako- i psychoterapii.

W fundacji zajmuje się obecnie sprawami wewnętrznymi.

Jestem w Fundacji, bo od zawsze chciałam pomagać ludziom. Moje przeżycia sprawiły, że to właśnie na pomocy psychologicznej zależy mi najbardziej.

Olga Frydmańska

Cześć, jestem Olga. Z wykształcenia jestem kryminologiem, specjalizuję się w tematyce sekt i grup destrukcyjnych oraz szeroko pojętych konsekwencji przynależności do tychże. A poza tym jestem kocią mamą, kocham roślinki i wszelkie aktywności „artystyczne”.

W fundacji moją główną funkcją jest bycie grafikiem.

Zależy mi na szerzeniu wiedzy i oswajaniu społeczeństwa z tematem szeroko pojętych zaburzeń psychicznych, na zmniejszeniu stygmatyzacji chorujących osób.

Adrian Frydmański

Hej, jestem Adrian. Zawodowo programista, prywatnie miłośnik kotów, szybownictwa i dobrej kawy.

Ogarniam rzeczy od strony IT.

Jestem tu, bo chcę pomóc w rozwoju fundacji. It ain’t much, but it’s honest work.

W skład zarządu, oprócz fundatorów, wchodzą również

Zuzanna Bocian

Cześć! Przyjaciele mowią mi Zuzu. W tym roku zostałam magistrą Kreowania Mediów. Prywatnie uwielbiam sport i to on pomaga mi w trakcie ciężkich dni. W zeszłym roku dowiedziałam się o diagnozie ADHD i dzięki temu jakoś mojego życia się niesamowicie poprawiła.

Dla fundacji zajmę się przede wszystkim kwestiami marketingowymi, będę prowadzić nasze social media i dbać o komunikację z Wami.

Jestem w Fundacji, bo zostałam poproszona o pomoc. W momencie, kiedy bliżej zapoznałam się z projektem, chciałam być częścią tego przedsięwzięcia.

Weronika Felicja Bandarzewska

Cześć! Nazywam się Weronika Felicja i już niebawem opuszczę progi Uniwersytetu Śląskiego z tytułem magistra psychologii. Z jednej strony moje zainteresowania oscylują wokół psychologii klinicznej (m.in. diagnostyki opisowej i różnicowej), szczególnie tematyki zaburzeń (osobowości, neurorozwojowych, organicznych, afektywnych, psychotycznych) i psycho- oraz farmakoterapii. Z drugiej strony kształcę się w kierunku sądowym (również seksuologii sądowej), gdyż od zawsze chciałam pracować jako biegła. W codziennej pracy łączę psychologię akademicką z filmem i fotografią, zajmuję się także psychoedukacją.

Ważnym filarem mojej działalności pozostaje aktywność badawcza – prowadzę badania na temat zależności Ciemnej Tetrady z preferencjami filmowymi, ale wcześniej stworzyłam także kwestionariusz do pomiaru eustresu.

Jako osobowościowy „Rzecznik” poświęcam swoją uwagę trudnościom innych – lubię pomagać. Zawsze z kawą w ręku i nieco rozgadana.